Mora Terapi(Biorezonans) Nedir?

Mora-Terapi, biorezonans konusunda dünyadaki en ileri teknoloji olarak kabul edilen MORA cihazını kullanarak yapılan biorezonans tedavilerinin genel adıdır.

Biorezonans maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların ya da daha doğru bir ifade ile maddelerin foton yayılımlarının tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

Mora-Terapi, biorezonans konusunda dünyadaki en ileri teknoloji olarak kabul edilen MORA cihazını kullanarak yapılan biorezonans tedavilerinin genel adıdır.

Biorezonans maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların ya da daha doğru bir ifade ile maddelerin foton yayılımlarının tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Toplumda genellikle beslenme bir hastalık oluşması durumunda dikkat edilecek bir kavram olarak görülmektedir. Fakat yapılan araştırmalarda bireysel diyet ve sağlık uygulamalarının düzeltilmesi, önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azaltmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan, bazılarında ise dolaylı nedendir. Bu yüzden İbni Sina Sağlık Merkezi Mora Terapi Departmanı olarak beslenme ve diyet üzerine kapsamlı hastalıklarda bireye özgü diyet programları ve beslenme eğitimleri konularında hizmet verilmektedir.

 

Günümüzde birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisi sırasında ve hastalık sonrasında hastanın beslenme durumunun saptanarak, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.


Rezonans kelimesi elektronikten gelmektedir. İki eş elektriksel sinyalin birbirini seçmesi ve ilişkiye geçmesi olarak tanımlanabilir. Biyolojik sistemler için rezonans fenomenini kullanan yöntemlere ve teknolojilere genel olarak biorezonans denilmektedir

MORA ismi bu tekniğinin yaratıcısı Dr. Franz MOrell ve Eric RAsche'nin soyadlarının baş harflerinin birleşimidir. MORA-Terapi yıllar içinde özellikle Almanya ve yakın Avrupa ülkelerinde rezonans-titreşim tıbbi olarak adlandırılan bir tamamlayıcı tıp akımını yaratmıştır. Bilimsel çalışmalarla da desteklenen Morell-Rasche yöntemi yıllar içinde terapi etkinliği ve başarısı nedeniyle tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Bu nedenledir ki pek çok farklı yöntem ve metod tarafından da taklit edilmeye çalışılmakla birlikte hiçbir firma bu teknolojinin aynısını yapmayı başaramamıştır. İsim benzerliklerinin yanıltıcı olmaması adına ve MORA cihazıyla yapılan uygulamaların kendine has etkinliğinden dolayı bu sitede bahsedilen yöntem MORA-Terapi olarak anılmaktadır.

1) Maddenin çevresinde oluşan elektromanyetik alandaki frekansların ya da daha doğru bir ifade ile maddelerin foton yayılımlarının tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

2) Vücudun kendisinden alınan elektromanyetik frekansların ya da dokudan olan foton yayılımların tedavi amacıyla kullanılmasıdır.

Homeopati olarak bilinen ve tüm dünyada hızlı şekilde yayılan bir tamamlayıcı tıp yönteminin geleneksel Çin tıbbının temel önermeleriyle harmanlanması ve bu bilginin yüksek teknolojiyle birleştirilmesi MORA-Terapi'yi yaratmıştır. Mora-Terapi 40 yıl öncesinde doğmuş, zaman içinde elektromanyetik ışınımlarla ilgili bilginin artmasıyla birlikte gelişmiş ve teknoloji MORA Super Plus cihazı ile şu andaki en son aşamasına gelmiştir.

Yöntemi açıklayabilmek için son 40-50 yıldır olan bazı bilimsel gelişmelerden kısaca bahsetmemiz gerekiyor.

Kuantum fiziği tarafından baktığımızda Madde = Enerjidir. Ya da daha doğrusu; madde enerjinin bir görüntüsü ya da formudur. Bu bilgi şu anda karşımızda duran kuşku götürmez bir bilimsel gerçekliktir. Maddenin teorik yapıtaşlarından olan elektron aynı anda hem parçacık hem de dalga yapısındadır. Yani elektron aynı anda hem maddesel bir birim gibi davranır hem de dalga (frekans) yapısı taşır.

Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik ışınım yayar. Bu elektromanyetik salınım (ya da foton ışınımı) deneysel ortamlarda ölçülebilmekte ya da kaydedilebilmektedir.

Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik ışınım yayar. Bu elektromanyetik salınım (ya da foton ışınımı) deneysel ortamlarda ölçülebilmekte ya da kaydedilebilmektedir.

Biorezonans yönteminin kuramsal olarak açıklanabilmesi için Fritz-Albert Popp ve Bernd Ruth'un biofotonları keşfetmesi büyük öneme sahiptir. Biofotonlar zayıf koherent/yanaşık elektromanyetik vibrasyonlardır. Bunlar canlı organizmalar tarafından yayılırlar. Biofotonlarla ilgili olarak Prof. Popp ve ekibinin yaptıkları tüm dünyada yankı uyandırmakta ve biofoton çalışmalarına yön vermektedir. Şu anda çok fazla sayıda bilim insanı biofotonlar konusunda çalışmaktadır ve tüm bu çalışmalar F. Albert Popp'un çalışmalarını temel alır.


Homeopati 200 yıl kadar önce Almanya'da Dr. Hahneman tarafından standardize edilmiş çok eski bir tedavi yöntemidir. Benzerin benzerle tedavi edilmesi savını taşır. Çok kaba bir örnek olmakla birlikte; normal bir kişiye verildiğinde baş ağrısı yapan bir maddenin başı ağrıyan kişiye baş ağrısını geçirmek için verilmesidir.

Ancak bu madde kişiye binlerce kez sulandırılarak verilir. Ki bu sulandırma işlemi çoğu zaman ilacın içinde hiç madde kalmayana kadar devam ettirilir (örnek 400 tane sıfırı yan yana koyduğunuzda olan rakam kadar kez sulandırma). Homeopati vücudun problemi taklit eden bir problemle (benzer bir baş ağrısı yaratan madde ile) aşılanması olarak da tanımlanabilir. Ancak maddesel olarak değil, enerjetik olarak...

Homeopatik ilacın yukarıda bahsedilen etkisinin o maddenin sıvı içinde kalan elektromanyetik izine bağlı olabileceği savı (suyun hafızası benzeri) MORA-Terapi'nin çıkış noktasıdır. Madenin suyun içinden geçerken bıraktığı olası elektromanyetik iz fotonlar ya da zayıf elektromanyetik frekanslar olarak da tanımlanabilir.

MORA'nın etkisi maddeye ait bu zayıf elektromanyetik frekanslarla (fotonlarla) vücudun frekanslarının (biofotonların) "rezonansa girmesi" yoluyla olmaktadır. MORA Klasik Homeopati ile Geleneksel Çin Tıbbı'nın ana önermelerini harmanlayan sağlık bakanlığı onaylı bir tedavi cihazıdır.

MORA-Terapi yönteminde elektromanyetik vibrasyonlar (yani başka bir deyişle foton yayılımları),

• Cilt üzerine konulan elektrotlar yardımıyla,

• Cihazın giriş yeri içerisine konulan maddeler yardımıyla (örneğin sigara ya da alerjen madde),

• Cihazın giriş yeri içerisine konulan patolojik vücut sıvıları (örneğin idrar yolu enfeksiyonu olan bir kişinin idrarı) yardımıyla cihaz içine alınır. Optik uncoupling/ayırma uygulandıktan sonra frekans, MORA'ya özgü bir filtre içinden geçirilerek sabit fazlı olarak ters çevrilir (ayna görüntüsü) ve ters çevrilmiş frekans kişinin bedenine bilgi girişi olarak verilir. Bunu uygulamak için tüm frekans aralığı (1 Hz–200,000 Hz) kullanılabileceği gibi spesifik frekans aralıkları da kullanılabilir.

Cihazın giriş yeri içerisine konulan patolojik vücut sıvıları (örneğin idrar yolu enfeksiyonu olan bir kişinin idrarı) yardımıyla cihaz içine alınır. Optik uncoupling/ayırma uygulandıktan sonra frekans, MORA'ya özgü bir filtre içinden geçirilerek sabit fazlı olarak ters çevrilir (ayna görüntüsü) ve ters çevrilmiş frekans kişinin bedenine bilgi girişi olarak verilir. Bunu uygulamak için tüm frekans aralığı (1 Hz–200,000 Hz) kullanılabileceği gibi spesifik frekans aralıkları da kullanılabilir.

MORA-Terapi uygulamalarını iki sınıfa ayırmak mümkündür…

A) Vücudun elektromanyetik ışınımlarının kullanıldığı uygulamalar

Titreşim tıbbının ana kuramına göre, "patolojik vibrasyonlar"ın anlamı hastalıkların kendilerini elektromanyetik seviyede dışa vurmasıdır. Vücuttan alınan elektromanyetik bilginin sabit fazda ters çevrilmesinin ya da "Harmonik" ve "Disharmonik" vibrasyonlar olarak ayrılarak sadece problemli frekans grubunun ters çevrilmesinin "patolojik titreşimler" üzerinde yok edici interferans yaratacağı bilinmektedir.

Bu şekilde uygulamada bedenin zayıf elektronik vibrasyonları hastalık bölgesinin hemen üzerindeki lokal elektrotlar üzerinden cihaza transfer edilir, filtrelenir, ters çevrilir (elektronik sabit fazlı inversiyon) ve programın ayarına göre ya tüm frekans aralığı ya da kısmi frekans aralıkları hasta bedenine geri aktarılır.

MORA-Terapi'de bilinen şey, vücuttaki enerji sisteminin 0 ile 200 kHz arasındaki elektromanyetik titreşimlerle yapılandığıdır. Ve düşük frekans bantları daha çok akut hastalıklar ve durumlarla ilişkiliyken üst frekans bantları daha çok kronik problemlerle ilişkilidir. MORA Super Plus'ın iki kanalı alt ve üst frekans gruplarında aynı anda-farklı parametrelerle çalışmaktadır.

B) Maddelerin elektromanyetik ışınımlarının kullanıldığı uygulamalar

Bu şekildeki MORA-Terapi uygulamalarında elektromanyetik vibrasyonlar beden dışından, başka maddelerden alınır ve tedavi amaçlı kullanılır.

- Dışarıdan kullanılan maddeler... Temizleme amaçlı olarak alerjenler, ağır metaller ya da sigara vb. bağımlılık yapan maddeler gibi...

- Kişiye ait salgılar ve beden sıvıları... Temizleme amaçlı olarak idrar yolu enfeksiyonunda idrar, bronşitte balgam, sinüzitte burun akıntısı, enfekte yaralarda enfekte bölgeden akıntı gibi...

- Homeopatik ilaçlar ya da renkler... Vücuda ekleme amacıyla vücut enerji sistemini değiştiren tanımlanmış frekans grupları...

Sizi Arayalım
Logo
E-BÜLTEN’e KAYIT OL !
  Güncel duyurulardan haberdar olmak için lütfen e-bültene kayıt olun. . .
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Web Tasarım_medyatör